carceral ایران توافق صندوق ایرانی

carceral: ایران توافق صندوق ایرانی تحریم ها انتخابات ایرانیان لغو تحریم اصولگرایان اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اجتماعی عوض کردن ساعت دزدی ها ، دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند

رئیس پلیس آگاهی، گفت: استفاده از دستگاه گنج یاب در دزدی از منازل را تکذیب می کنم هر چند شهروندان منزل خودشان را با شعب بانک اشتباه گرفته اند و اقدام به نگهداری

عوض کردن ساعت دزدی ها ، دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند

دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند/ عوض کردن ساعت دزدی ها

عبارات مهم : صندوق

رئیس پلیس آگاهی، گفت: استفاده از دستگاه گنج یاب در دزدی از منازل را تکذیب می کنم هر چند شهروندان منزل خودشان را با شعب بانک اشتباه گرفته اند و اقدام به نگهداری پول نقد و طلا در منزل می کنند.

سردار محمدرضا مقیمی در گفتگو با مهر، اظهارداشت: همه تلاش های قرارگاه دزدی از وقت راه اندازی تاکنون کم کردن میزان دزدی و برخورد ریشه ای با این پدیده است.

عوض کردن ساعت دزدی ها ، دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر استفاده بعضی از سارقان منازل از گنج یاب جهت یافتن طلا و اشیای قیمتی، گفت: ریسک استفاده از دستگاه فلزیاب بالاست تاکنون پرونده ای در این خصوص نداشته ایم که سارقان جهت دزدی از گنج یاب استفاده کنند و این شایعه ای بیش نیست.که اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به آن دامن می زنند.

صندوق امانات بانک ها را جدی بگیرید

رئیس پلیس آگاهی، گفت: استفاده از دستگاه گنج یاب در دزدی از منازل را تکذیب می کنم هر چند شهروندان منزل خودشان را با شعب بانک اشتباه گرفته اند و اقدام به نگهداری

به گفته سردار مقیمی، بعضی از خانواده ها، اشیای با ارزش و قیمتی را در محل های خاصی از منزل از جمله اتاق خواب و داخل کشوی کمد نگهداری می کنند و سارقانی که تجربه دزدی دارند، بلافاصله محل های فوق را شناسایی می کنند.

وی ادامه داد :سارق های منزل افرادی از کرات و سرزمین های ناشناخته که نیستند . آنها در بین ما و در همسایگی ما زندگی می کنند منتهی کمی زرنگ تر هستند هنگامی که شهروندی با صدای بلند با گوشی صحبت می کند و راجع به اموال و داری هایش حرف می زند ممکن است کسی در حال شنود حرف هایش و برنامه ریزی جهت دزدی باشد. یا هنگامی که زن یا آقایی جلوی پنجره باز راجع به زیورآلات و مقدار پول نقدی که در منزل وجود دارد بحث می کنند. قطعا یک زاغ زن این حرف ها را می شنود و منزل در نوبت دزدی قرار می گیرد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا خطاب به مردم گفت: نباید منازلمان را با شعب بانک اشتباه بگیریم، بنابراین هموطنان باید اشیای قیمتی و نقدینگی خود را به صندوق امانات بانک ها بسپارند.

عوض کردن ساعت دزدی ها ، دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند

وی با بیان اینکه یکی دیگر از کارها انجام شده است در مجموعه پلیس آگاهی بحث استفاده از safebox یا همان صندوق امانات بود، گفت: مورد نیاز است شرکت ها و نهادهای دیگر نیز جهت توسعه صندوق های امانات پای کار بیایند و پیشنهاد ما این است که مردم در ایام عید،و تعطیلات طولانی مدت نقدینگی خود را در بانک ها بگذارند چراکه این کار علاوه بر اینکه باعث توسعه استفاده از صندوق امانات می شود، ریسک دزدی را نیز کم کرده و فضای دزدی نیز جهت سارقان ناامن می شود.

سردار مقیمی گفت: با راه اندازی قرار گاه دزدی در پلیس آگاهی خوشبختانه توانستیم به صورت کاملا ریشه ای با روند رو به رشد دزدی مقابله کنیم و حالا با گذشت سه سال از شروع به کار این قرارگاه جهادی شاهد روند نزولی و کم کردن دزدی به خاص دزدی از منزل هستیم.

رئیس پلیس آگاهی، گفت: استفاده از دستگاه گنج یاب در دزدی از منازل را تکذیب می کنم هر چند شهروندان منزل خودشان را با شعب بانک اشتباه گرفته اند و اقدام به نگهداری

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد باید بپذیریم که دزدی یک پدیده است و از مباحث مختلفی تأثیر می پذیرد. در بعضی از ایام سال مانند ماه مبارک رمضان که مردم زیاد در منزل هستند، آمار دزدی ها نیز کم کردن می یابد، لیکن وقت از سارقان گرفته می شود.

وی راجع به روند دزدی منازل در کشور افزود: شگرد این نوع دزدی در چند سال گذشته، عوض کردن کرده هست. در گذشته اقلام گران قیمت، کمتر در منازل نگهداری می شد، ولی به تازگی منازل ما به صندوق امانات و بانک، تبدیل شده است و سارقان بر طبق اعترافات و آمارهایی که ارایه داده اند در هر بار دزدی از منزل ها در کلان شهرها میانگین بین یک تا سه میلیون وجه نقد اعم از ریال و دلار و ۳ تا ۵ میلیون تومان هم طلا به دزدی می برند.

عوض کردن ساعت دزدی ها ، دزدان قادر به استفاده از گنج یاب نیستند

تغییر ساعت دزدی ها از آخر شب و بامداد به سر شب

سردار مقیمی با اعلام اینکه سارقان وقت دزدی را از ساعات نهایی و بامداد به سر شب های شلوغ عوض کردن داده اند گفت :در پایش های تخصصی از نحوه دزدی متهمان سابقه دار و باندهایی که به صورت سریالی اقدام به دزدی می کنند متوجه شدیم که سارقان جهت اجرای نقشه دزدی های خود ساعت ۱۹ تا ۲۱ را گزینش می کنند. چون مالکان در این وقت به خاطر بیدار بودن دیگر همسایه ها و وجود تردد در کوچه و خیابان در صورت خروج از منزل نکات ایمنی را به کار نمی برند و به خیال اینکه سریع بر می گردند بعضا مشاهده شده است است که پنجره ها را باز می گذارند یا فقط به بستن درخانه اکتفا می کنند همین بی احتیاطی ها باعث سوء استفاده سارق و اجرای نقشه دزدی میشود.

شماره سریال وسایل برقی را یادداشت کنید

رئیس پلیس آگاهی ناجا، با اشاره به اینکه اجناسی که دارای شماره سریال هستند، از سوی پلیس قابل کشف و پیگیری است،هر چند که دوره دزدی لوازم برقی از منزل ها تمام شده است لست و کمتر سارقی به سراغ لوازم داخل منزل می رود . ولی اگر شماره سریال اشیای برقی را یادداشت کنید و همراه داشته باشید . پلیس اگاهی در صورت دزدی این اشیا می تواند لوازم سرقتی را پیگیری و بازگرداند.

رئیس پلیس اگاهی ناجا گفت :سارقان به دنبال پول، طلا، سکه و ارز به علت سبکی هستند و بسیاری از آنان از محل نگهداری اموال در منازل باخبرند مثلاً می دانند که مردم این اشیا را در اتاق کودکان مخفی نمی کنند بنابراین در مکان های به شخصی به دنبال اموال گرانقیمت هستند و بعد از دزدی نیز، در کوتاه ترین زمان، آن اموال را به پول تبدیل می کنند.

وی اعلام کرد: قرار دادن طلاها و سکه های طلا و نقره داخل کیسه برنج . داخل یخچال و در کشوی دراور میز توالت و یا حتی گاوصندوق های خانگی ضد دزدی و حریق هیچ کدام جلوی دزدی را نمی گیرد چون همه این محل ها مورد توجه سارقان است و در بعضی پرونده ها مورد داشته ایم که کل گاو صندوق را جهت دزدی محتویات در آن به دزدی برده اند.

توصیه های پلیس جهت پیشگیری از دزدی منزل

با رعایت چند توصیه راحت می توان از بروز بسیاری از جرائم جلوگیری کرد. اداره کل مبارزه با دزدی معاونت آگاهی ناجا، چند هشدار انتظامی را جهت پیشگیری از دزدی منازل اعلام کرده و از شهروندان خواست به هشدارهای پلیس توجه کنند.

از خالی گذاشتن منزل حتی الامکان خودداری شود.

مقابل کلیه پنجره ها، نورگیر، پاسیو و روی دیوارهای کوتاه حفاظ مقاوم و مطمئن راه اندازی کنید.

در راهرو و پشت بام را با حفاظ نرده ای ایمن کنید.

نسبت به تعویض قفل هایی که کلید یدکی آنها گم شده است یا جهت مدتی در اختیار دیگران بوده سریعاً اقدام کنید.

در صورت خروج از منزل، تنها به بستن در خروجی منزل اکتفا نکرده و تمام درهای داخل منزل را قفل کرده تا وقت جست وجو و راه نفوذ از سارقان سلب شود.

در صورت عوض کردن مکان، حتماً قفل های در مهم منزل تازه را تعویض کنید.

کلید منزل خود را در دسترس افراد غیرمطمئن قرار ندهید.

از ورود افراد ناشناس با عنوان فالگیر، رمال و متکدی به داخل منزل جلوگیری کنید.

در صورتی که بیرون منزل شما روشنایی ندارد، با راه اندازی لامپ در سر در منزل روشنایی محل را تأمین کنند.

به هیچ عنوان جهت شناسایی افراد اقدام به باز کردن در منزل نکرده و این را به فرزندان خردسال خودآموزش دهید.

اگر منزل های اطراف شما خالی از سکنه است یا در مجاورت آنها مشغول ساختمان سازی هستند، مورد نیاز است که از منزل خود مواظبت بیشتری به عمل آورید.

از قرار دادن کلید در محل هایی مانند زیر جاکفشی و سایر محل های قابل دسترسی خودداری کنید.

در مواقع خالی بودن منزل از روشن گذاشتن چراغ یک اتاق به مدت طولانی و مستمر دوری کنید و حتی المقدور از همسایگان و آشنایان مورد اطمینان بخواهید که روشنایی داخل منزل را در هنگام شب عوض کردن دهند.

واژه های کلیدی: صندوق | اندازی | استفاده | گاوصندوق | گاو صندوق | پلیس آگاهی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs