carceral ایران توافق صندوق ایرانی

carceral: ایران توافق صندوق ایرانی تحریم ها انتخابات ایرانیان لغو تحریم اصولگرایان اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اجتماعی شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت‌تر شود / ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اتخاذ مقررات سختگیرانه‌تر جهت دریافت گواهی‌نامه رانندگی تاکید کرد.

شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت‌تر شود / ربیعی

ربیعی: شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت تر شود

عبارات مهم : حوادث

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اتخاذ مقررات سختگیرانه تر جهت دریافت گواهی نامه رانندگی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی در همایش یادبود قربانیان حوادث ترافیکی که صبحگاه امروز به میزبانی ناجا در مرکز همایش های غدیر دانشگاه علوم انتظامی برگزار شد، گفت: همان طور که اشاره شد عامل انسانی بااهمیت ترین عامل در وقوع تصادفات در کشورماست. من سخنانم را در چند بخش ارائه خواهم کرد.

شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت‌تر شود / ربیعی

وی افزود: متاسفانه جامعه ما از بی کیفیتی زحمت می برد. این بی کیفیتی ربطی به یک دستگاه یا چند نهاد ندارد همه کارهای ما یا بی کیفیت شده است یا نگرانیم که بی کیفیت انجام شود. ماشینی را جهت تعمیر به تعمیرگاه می بریم و بعد نگرانیم که آیا با کیفیت کافی تعمیر شده است یا خیر و یا به کلاس درسی می رویم و مطمئن نیستیم که آیا آموزش ها در این زمینه کافی بوده یا نبوده. بنابراین همه ما یک جور نگرانی از بی کیفیتی داریم.

وی در ادامه به عنوان کیفیت رانندگی اشاره کرد و گفت: کیفیت رانندگی نیز باید زیاد کردن پیدا کند. کسی که می خواهد مجوز رانندگی بگیرد و قدرت کنترل یک ماشین در دستانش باشد ، باید نظارت های نیرومند تری رویش قرار گرفته و شرایط گرفتن گواهی نامه نیز سخت تر شود همچنین باید قوانین صنفی جهت افرادی که شغلشان رانندگی هست، زیاد شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اتخاذ مقررات سختگیرانه‌تر جهت دریافت گواهی‌نامه رانندگی تاکید کرد.

وزیر رفاه ادامه داد: چطور هنگامی که یک نفر می خواهد استخدام شود از او سوء پیشینه می خواهند آیا جهت رانندگی قوانین سختگیرانه ای وجود ندارد و فردی که از زندان آزاد شده است بدون هیچ بررسی دوباره پشت فرمان می نشیند.

وی با بیان اینکه پیش از دادن گواهی نامه باید بتوان برنامه ریزی های واجد شرایط انجام داد، گفت: باید راننده باکیفیت تربیت کنیم و در دادن مجوز رانندگی به یک فرد کارها مناسبی انجام شود که امیدوارم این موارد در دستور کار قرار گیرد.

ربیعی به عنوان فناوری در حمل و نقل نیز اشاره کرد و بر ضرورت استفاده از تجهیزات مدرن و نوین در مدیریت ترافیک تاکید کرد.

شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت‌تر شود / ربیعی

وزیر رفاه با اشاره به بعد اجتماعی و پیامدهای ناشی از تصادفات در جامعه خاطرنشان کرد: بعد اجتماعی تصادفات و اثری که در جامعه می گذارند، عنوان بسیار مهمی هست. من پیشنهاد می کنم که پلیس راهور، اطلاعات و پرونده های حدود ۵۰ هزار تصادف را به جامعه شناسان بدهد تا آنان بررسی کنند که زیاد چه نوع اتومبیل هایی، چه افرادی و با چه نحوه تفکر دچار اتفاق شده است اند. اینکه می گوییم خستگی عامل تصادفات است باید بررسی شود که چه نوع خستگی منجر به این تصادفات شده است است.

۴۳ درصد معلولان تحت پوشش بهزیستی ناشی از تصادفات رانندگی هستند

ربیعی در بخش دیگری از سخنانش به آثار و تبعات ثانویه تصادفات اشاره کرد و افزود: آمارها از نسبت جنسی قربانیان حوادث رانندگی نشان می دهد که حدود ۷۷ درصد جانباختگان را مردان شده است و ۲۳ درصد نیز زنان هستند. میانگین سنی جانباختگان نیز ۳۸ سال هست. این یعنی اکثر مردانی که جان خود را در تصادفات از دست داده اند متاهل بوده و با مرگشان زنی سرپرست خانوار می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اتخاذ مقررات سختگیرانه‌تر جهت دریافت گواهی‌نامه رانندگی تاکید کرد.

وی با اشاره به ۲۱ هزار و ۴۴۶ معلول جسمی که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند، گفت: از این آمار ۴۳ درصد در پی تصادفات رانندگی دچار انواع معلولیت ها شده است اند.

وی به عنوان بیمه در حوادث رانندگی نیز اشاره کرد وگفت: شرکت های بیمه گذار تنها بدنه یک ماشین را بیمه می کنند در حالی که باید سابقه راننده نیز لحاظ شود و میان فردی که تاکنون هیچ تصادفی نداشته یا فردی که ۴۰ تصادف مرتکب شده است تفاوت قائل شده است و حتی محرومیت هایی جهت افراد متخلف در نظر گرفته شود. به همین جهت من پیشنهاد می کنم که عنوان بیمه زیاد مورد توجه قرار بگیرد.

شرایط گرفتن گواهینامه باید سخت‌تر شود / ربیعی

وزیر رفاه با تاکید بر اینکه ریشه تصادف در جامعه باید بررسی شود، گفت: گاهی در مورد پیامدهای اجتماعی بعضی پدیده ها آنقدر تحلیل می شود که ابعاد متفاوت آن بروز پیدا می کند ولی در مورد تصادفات رانندگی من چنین چیزی را کمتر دیده ام به همین علت اعتقاد دارم که صدا و سیما و رسانه ها باید زیاد در این زمینه کار می کنند.

ربیعی در آخر سخنانش به فوت فرزندش در یک اتفاق رانندگی اشاره کرد و با گریه گفت: من خودم از خانواده قربانیان حوادث رانندگی هستم. خودرویی در خیابان به پسرم زد و او را بعد از سه ساعت به بیمارستان بردند، از این رو امیدوارم که هیچ وقت هیچ اتفاق رانندگی جهت کسی رخ ندهد و هر وقت اتفاق می بینم نذر می کنم که مصدومانش در سلامت باشند.

واژه های کلیدی: حوادث | تصادفات | رانندگی | علی ربیعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs