carceral ایران توافق صندوق ایرانی

carceral: ایران توافق صندوق ایرانی تحریم ها انتخابات ایرانیان لغو تحریم اصولگرایان اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید / زنگنه

وزیر نفت گفت: بسیاری از پرسشها وزارت نفت حل شده، نمی گویم همه آنها حل شده، ولی پرسشها زیادی داشتیم که بخشی از آنها برطرف شده است است و شرایط در مسیر خوبی جلو می

کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید / زنگنه

زنگنه: کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید

عبارات مهم : ایران

وزیر نفت گفت: بسیاری از پرسشها وزارت نفت حل شده، نمی گویم همه آنها حل شده، ولی پرسشها زیادی داشتیم که بخشی از آنها برطرف شده است است و شرایط در مسیر خوبی جلو می رود.

به گزارش شانا، بیژن زنگنه شامگاه پنجشنبه (چهارم خردادماه) بعد از آخر صد و هفتاد و دومین نشست عادی وزیران نفت و انرژی شرکت کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و دومین نشست یکسان اوپک و غیراوپک و همچنین دیدار با مدیران عامل شرکت‎های بزرگ نفتی دنیا راجع به نشست 172 اوپک گفت: این نشست نسبت به نشست‎هایی که در سه سال گذشته در آن حضور داشتم، راحت بود و میان اعضا اتفاق نظر وجود داشت.

کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید / زنگنه

وی افزود: اختلاف و بحثی وجود نداشت و نشست 172 اوپک در محیطی آرام برگزار و تصمیم‎ها به سرعت و بدون مسئله گرفته شد، در این نشست آنچه بازار انتظار داشت و فراتر از تحلیل‎های مطرح شده است را انجام دادیم.

وزیر نفت راجع به تصویر العمل بازار به تصمیم نشست 172 اوپک گفت: تصویر العمل بازار نفت تا اندازه ای مرا شگفت زده کرد و شاهد افت قیمت‎ها بودیم؛ به طوری که این عنوان باعث تعجبم شد. در حالی که نباید این گونه پیش می‎رفت، ولی ان شاء الله در روزهای آینده با توجه به مصاحبه‎ها و اظهارنظرهای مطرح شده است در کنار اراده اعضای اوپک که تاکنون نشان داده شده است هست، قیمت‎ها اصلاح شود و بر اساس انتظاری که داشتیم روند افزایشی در پیش گیرد.

وزیر نفت گفت: بسیاری از پرسشها وزارت نفت حل شده، نمی گویم همه آنها حل شده، ولی پرسشها زیادی داشتیم که بخشی از آنها برطرف شده است است و شرایط در مسیر خوبی جلو می

زنگنه ادامه داد: کشورهای غیر عضو اوپک هم در توافق کم کردن عرضه همراهی خوبی داشتند، شاید نخستین بار در تاریخ اوپک است که مراعات اعضا تا این اندازه خوب بوده است و کم کردن تولید نفت کشورهای غیر عضو اوپک بیش از تصور من بود.

وی راجع به میزان پایبندی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به توافق کم کردن تولید 30 نوامبر 2016 (دهم آذرماه 95) اظهار کرد: میزان پایبندی اعضای اوپک نزدیک 100 درصد و تولیدکنندگان غیرعضو اوپک بالای 90 درصد بوده است.

وزیر نفت راجع به این که، آیا استمرار این روند می تواند قیمت نفت را در سطوح 55 تا 60 دلار جهت هر بشکه حفظ کند، تصریح کرد: نمی توان این عنوان را قطعی گفت، ما بر مبنای تحلیل ها و وضع بازار نفت، تصمیم ها را اتخاذ می کنیم، ولی پرسشها روانی و بعضی پرسشها ناشناخته هم است که بعضی مواقع شرایط را عوض کردن می دهد ولی بر اساس قاعده این تصمیم اوپک باید قیمت نفت را به سمت اصلاح ببرد.

کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید / زنگنه

زنگنه راجع به این که پیش از شروع نشست 172 اوپک اعلام کردید که کشور عزیزمان ایران علاقه‎مند همکاری‎ با شرکت‎های بزرگ و معتبر دنیاست، اظهار کرد: من به صراحت اعلام کردم شرکت‎های آمریکایی، اگر خبر مردم کشور عزیزمان ایران درک شود، این عالی ترین وضع جهت همکاری هست؛ لیکن مردم کشور عزیزمان ایران خبر بسیار روشنی به جهانیان دادند و قدرتمندان دنیا باید این عنوان را درک کنند؛ ما به همسایگان خود و دنیا در کمال اقتدار و سربلندی، خبر صلح و دوستی دادیم.

وی افزود: ما ملت نیرومند و مقتدری هستیم، ملتی هستیم که جهت استقلال و آزادی خون و جان دادیم، این عنوان بسیار مهمی هست، دموکراسی در کشور ما مدام به سمت بلوغ سیاسی گام بر می دارد.

وزیر نفت گفت: بسیاری از پرسشها وزارت نفت حل شده، نمی گویم همه آنها حل شده، ولی پرسشها زیادی داشتیم که بخشی از آنها برطرف شده است است و شرایط در مسیر خوبی جلو می

وزیر نفت ادامه داد: در کشورهای منطقه این شرایط به ندرت مشاهده می‎شود، به قول مدیر جمهوری، بعضی به هیچ وجه نمی دانند صندوق رای چیست، ما یک ملت- دولت داریم. خیلی مهم است که ما یک ملت داریم و مجموعه ای از قبایل پراکنده نیستیم که هر شخصی خود را به نام قبیله اش بشناسد، ما یک کشور عزیزمان ایران داریم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم.

زنگنه تصریح کرد: به نظر من ایرانی ها در این انتخابات، به ایرانی بودن خود افتخار کردند و در میان مردمان دنیا به خصوص کسانی که در خارج از کشور هستند، سربلند شدند و این باعث افتخار است.

کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید / زنگنه

وی راجع به این که احساس شما راجع به نخستین نشستی که در دولت یازدهم در اوپک حضور داشتید و تولید نفت کشور عزیزمان ایران کم بود با امروز که تولید نفت کشور عزیزمان ایران زیاد کردن یافته هست، چیست، گفت: ما مقتدریم، شخصی امروز از من پرسید، اگر به شما بگویند که باید تولید خود را کم کردن دهید، چه‎کار می کنید؟ گفتم، چه کسی جرات دارد به ما بگوید تولید خود را کم کنید. مگر کسی در اوپک می‎تواند به ما دستور دهد تولید را کم کنید؟ مگر این که تفاهم کنیم و بر مبنای اراده خودمان به آن وفاداریم.

وزیر نفت تاکید کرد: کسی جرات نمی کند به ما بگوید تولید خود را کم کنید، ما قوی، مقتدر، سربلندیم و امروز از هر لحظه مقتدرتر هستیم.

زنگنه در پاسخ به پرسشی در باره احساس خود در اداره وزارت نفت در چهار سال گذشته با این شرایط، اظهار کرد: هم اکنون خوشحالم که این دوره در شرایطی به آخر می‎رسد که بسیاری از پرسشها وزارت نفت حل شده است هست، نمی گویم همه آنها حل شده است هست، ولی ما پرسشها زیادی داشتیم که بخشی زیادی از آنها برطرف شده است است.

وی با بیان این که اکنون شرایط در مسیر خوبی جلو می رود و قیمت‎‎های جهانی نفت خام ان شاء الله رو به اصلاح خواهد بود، راجع به دیگر بخش‎های صنعت نفت گفت: وضع تولید گاز مطلوب شده است و کارهای مهمی در این بخش انجام شد هست. شرایط تولید نفت خام از بحران خارج شده است است و بسیاری از طرح‏‎های مهم در مسیر اجرا قرار گرفته اند.

وزیر نفت ادامه داد: در باره الگوی تازه قراردادهای نفتی در کشور به اجماع رسیده ایم و از بحرانی که می درخواست کردند برایمان درست کنند خارج شده است ایم. فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به نتیجه رساندیم و هم اکنون پول همه محموله‎های صادراتی نفت خام کشور عزیزمان ایران به کشور باز می گردد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | ایرانی | تولید گاز | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs