carceral ایران توافق صندوق ایرانی

carceral: ایران توافق صندوق ایرانی تحریم ها انتخابات ایرانیان لغو تحریم اصولگرایان اصلاح طلبان انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی فیزیکدان ایرانی‌ برنده جایزه معتبر جهانی شد

نشریه اروپایی فیزیک EPJE (درحوزه فیزیک بیولوژیک و مواد نرم) جایزه استادی سال 2017خود را که به نام «پی‌یر- ژیل دو ژن» نام‌گذاری شده، به رامین گلستانیان، فیزیکدان

فیزیکدان ایرانی‌ برنده جایزه معتبر جهانی شد

فیزیکدان ایرانی برنده جایزه معتبر جهانی شد

عبارات مهم : انجمن

نشریه اروپایی فیزیک EPJE (درحوزه فیزیک بیولوژیک و مواد نرم) جایزه استادی سال 2017خود را که به نام «پی یر- ژیل دو ژن» نام گذاری شده، به رامین گلستانیان، فیزیکدان برجسته ایرانی اهدا کرد.

به گزارش ایرنا از دانشگاه شریف، این جایزه به علت همکاری های نظری برجسته رامین گلستانیان به فیزیک ریزشناورها و تعاملات هیدرودینامیک آنها به وی اهدا شده است هست؛ همکاری هایی که به زنجیره ای از یافته های مهیج و نیز توسعه نظری در زمینه مواد فعّال منجر شده است اند.

فیزیکدان ایرانی‌ برنده جایزه معتبر جهانی شد

این ششمین باراست که جایزه معتبر پی یر- ژیل دو ژن که به نام برنده جایزه نوبل و بنیانگذارنشریه EPJE نام گذاری شده، به دانشمندان اعطا می شود. قرار است این جایزه در دهمین دوره کنفرانس علمی مواد مایع که از 17 تا 21 جولای سال میلادی جاری (26 تا 30 تیر 1396) در شهر لوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی برگزار می شود، به پروفسور گلستانیان اهدا شود.

پیش تر و در رویدادی مشابه درسال 2014، به علت نقش پیشروی دکتر گلستانیان در زمینه مواد نرم فعال و به خصوص شناگران میکروسکوپی و ذرات کلوییدی فعال مدال «هول وک» (Holweck) نیز به وی اهدا شده است بود.

نشریه اروپایی فیزیک EPJE (درحوزه فیزیک بیولوژیک و مواد نرم) جایزه استادی سال 2017خود را که به نام «پی‌یر- ژیل دو ژن» نام‌گذاری شده، به رامین گلستانیان، فیزیکدان

نشان Holweck، از جوایز عمده جهانی در رشته فیزیک است که هر سال در گزینش یکسان انجمن فیزیک بریتانیا و انجمن فیزیک فرانسه به یک فیزیکدان می رسد. این نشان که جایزه نقدی هم به همراه دارد، یکی از چهار مدالی است که این دو انجمن به فیزیکدانان می دهند و به طور چرخشی به پژوهشگرانی داده می شود که در بریتانیا و فرانسه مستقر هستند.

رامین گلستانیان، کارشناسی فیزیک را دردانشگاه صنعتی شریف، کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک نظری را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان زیر نظر مهران کاردار از دانشگاه «ام.آی.تی» (MIT) و پسادکتری را در مؤسسه فیزیک نظری کاولی در دانشگاه سانتا باربارای کالیفرنیا به آخر رسانده و دارای کرسی علمی در دانشگاه های شفیلد و تحصیلات تکمیلی زنجان بوده و هم اکنون استاد دانشگاه آکسفورد انگلستان است.

حوزه های پژوهشی مورد علاقه وی، فیزیک آماری غیرتعادلی (nonequilibrium statistical physics)، ماده نرم (soft matter) و فیزیک زیستی (biological physics) است.

فیزیکدان ایرانی‌ برنده جایزه معتبر جهانی شد

واژه های کلیدی: انجمن | برنده | جایزه | دانشگاه | دانشگاه | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs